Àlbums d'imatges de cada etapa:
Pont de Rèssec-Restanca-Montardo-Colomèrs
Colomèrs-Port de Ratera-Saboredo
Saboredo-ribera de Ruda-Port de la Bonaigua
Comaloforno Besiberris, Pa de Sucre i Tumeneja amb l'estany mangades pujant al port de Caldes
Refugi i presa de Colomèrs
Montardo, estany d'Obago i tuc dera Salana pujant al port de Ratera
Estany de Saboredo
Horaris acumulats de cada etapa
1. Pont de Ressèc, pontet de Rius 0.40 i refugi de la Restanca 1.40 h. (4,4 km)
2. Restanca, coll de Crestada 1.20, Montardo 2.05, port de Caldes 3.30 i refugi de Colomèrs 4.50 h. (9,7 km)
3. Refugi de Colomèrs, estany Llong 0.25, estany Obago 0.50, port de Ratera 1.55 i ref.de Saborèdo 2.55 h. (7,1 km)
4. Refugi de Saborèdo, ribèra de Ruda, inici pujada al port de la Bonaigua 1.25, port de la Bonaigua 2.10 i aparcament estació la Peülla 2.35 h. (9,0 km)
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada